Využite dopravu na odberné miesta Packeta len za 1,98 €! Doručujeme aj do 24 hodín.
0
shop, ktorý máte radi
0,00 €

Váš košík je prázdny.

Cena, stav, skladom
Cena
Cena
Stav tovaru
Stav tovaru
ďalšie -1 skryť ostatných
Skladom
Skladom
ďalšie 0 skryť ostatných
Značka
Značka
Značka
ďalších 15 skryť ostatných
Určenie a trieda
Určenie a trieda
Určenie
Určenie
ďalšie 0 skryť ostatných Nápoveda parametra
Rýchla voľba odporúčaného použitia. Grafické karty na herné použitie sa zameriavajú na rýchle rozhrania, vysoký výkon a herný vzhľad, zatiaľ čo multimediálne karty sa zameriavajú predovšetkým na nízku spotrebu energie a ekologickosť pri nenáročnej kancelárskej práci. Grafické karty určené pre pracovné stanice sú zvyčajne vybavené špeciálnymi výpočtovými jednotkami na vykresľovanie, ktoré herné karty nemajú.
GPU PassMark
Výpočtový výkon v benchmarku PassMark
ďalších 13 skryť ostatných Nápoveda parametra
Správnu grafickú kartu môžete vybrať aj filtrovaním podľa výpočtového výkonu v benchmarku PassMark. Test pozostáva zo série komplexných výpočtových príkladov, ktorých výsledkom je skóre, ktoré možno ľahko porovnať medzi všetkými grafickými čipmi. Farebné rozloženie stupnice predstavuje rozdelenie grafických čipov podľa výkonu. Žltá farba označuje najmenej výkonné modely, oranžová zlatý stred a zelená výkonné grafické karty.
Klasifikácia čipu
Klasifikácia čipu
Výrobca čipu
Výrobca čipu
ďalšie -2 skryť ostatných
Čip
Čip
AMD Radeon Pro
AMD Radeon RX
NVIDIA GeForce GTX
NVIDIA GeForce RTX
NVIDIA Quadro RTX
NVIDIA Quadro T
NVIDIA GeForce RTX
NVIDIA GeForce GTX
NVIDIA GeForce GT
NVIDIA Quadro RTX
NVIDIA Quadro P
AMD Radeon RX
AMD Radeon Pro
ďalších 45 skryť ostatných Nápoveda parametra
Produktové rady jednoducho rozlišujú špecializované grafické karty podľa ich primárneho účelu. Rad GeForce GTX, Radeon RX alebo R9 je určený na hranie hier. Zatiaľ čo GeForce GT, Radeon R7 alebo R5 sú určené skôr na kancelárske použitie. Na druhej strane karty Quadro, FirePro alebo Radeon Pro sú určené na profesionálne použitie.
Klasifikácia čipu - Architektúra (výrobný proces)
Architektúra (výrobný proces)
AMD
NVIDIA
AMD
ďalších 7 skryť ostatných Nápoveda parametra
Architektúra mikroprocesora je základom všetkých grafických kariet. Čím pokročilejšia architektúra, tým výkonnejší a efektívnejší je grafický čip, ktorý vďaka modernému výrobnému procesu môže dosahovať výrazne vyššie taktovacie frekvencie ako jeho predchodcovia.
Jadro
Jadro
Jadro - 1. Základná frekvencia [MHz]
1. Základná frekvencia [MHz]
ďalších 63 skryť ostatných Nápoveda parametra
Základná frekvencia udáva počet Hz alebo kmitov za sekundu. Všeobecne platí, že čím vyššia frekvencia, tým vyšší výkon - ale v tomto prípade to NEPLATÍ. Napríklad GTX 1080 bude výkonnejšia ako rovnako/vyššie taktovaná GTX 1070.
Jadro - 2. Maximálna frekvencia [MHz]
2. Maximálna frekvencia [MHz]
ďalších 85 skryť ostatných Nápoveda parametra
Maximálna frekvencia udáva počet Hz pre procesory, ktoré umožňujú automatické pretaktovanie. Vďaka tejto funkcii môžete zvýšiť frekvenciu pre vyšší výkon počas náročných operácií pomocou automatického pretaktovania Turbo Boost alebo Power Tune. Pomocou manuálneho pretaktovania možno dosiahnuť ešte vyššie frekvencie na zvýšenie výpočtového výkonu.
Jadro - 3. Počet shaderov (CUDA, Stream)
3. Počet shaderov (CUDA, Stream)
ďalších 22 skryť ostatných Nápoveda parametra
Počet hlavných výpočtových jednotiek - shaderov. Sú dôležité najmä pre výpočty v teselačných rozhraniach, DirectX, OpenGL, OpenCL a Vulkan.
Jadro - 4. Počet textúrovacích jednotiek
4. Počet textúrovacích jednotiek
ďalších 22 skryť ostatných Nápoveda parametra
Počet jednotiek na výpočet textúry. Ovplyvňuje to najmä grafický výkon.
Jadro - 5. Počet renderovacích jednotiek
5. Počet renderovacích jednotiek
ďalších 8 skryť ostatných Nápoveda parametra
Počet vykresľovacích jednotiek je dôležitý pre výpočet matematických úloh. V profesionálnych kartách ako Quadro alebo FirePro je týchto jednotiek oveľa viac ako v čisto herných kartách ako GeForce a Radeony.
Pamäť
Pamäť
Pamäť - Kapacita [GB]
Kapacita [GB]
ďalších 6 skryť ostatných Nápoveda parametra
V pamäti grafickej karty sa ukladajú rozpracované a dokončené grafické úlohy. Jej veľkosť výrazne posúva hranice grafických možností. Vyššie rozlíšenia a detaily zaberajú viac pamäte. Na hranie v rozlíšení Full HD odporúčame aspoň 2 GB, na QHD odporúčame aspoň 4 GB a na UHD (4K) aspoň 6 GB grafickej pamäte. Vždy sa oplatí kúpiť grafickú kartu s väčšou pamäťou.
Pamäť - Typ pamätí
Typ pamätí
ďalšie 0 skryť ostatných Nápoveda parametra
Typ pamäte označuje verziu pamäťových čipov na karte. Čím vyššie je číslovanie, tým je pamäť rýchlejšia, má vyššiu priepustnosť a spotrebuje menej energie. Napríklad súčasné herné karty používajú najrýchlejšiu GDDR5X - revíziu o niečo pomalšej GDDR5, ktorá je stále najpoužívanejšia.
Pamäť - Frekvencia pamäte [MHz]
Frekvencia pamäte [MHz]
ďalších 26 skryť ostatných Nápoveda parametra
Frekvencia pamäte je jedným z parametrov, ktorých hodnota čiastočne ovplyvňuje celkový výkon grafického čipu. V prípade herných kariet môžeme nájsť pamäte s frekvenciou 8 - 9 GHZ. V high-endových hrách už môžeme nájsť aj pamäte s frekvenciou 11 GHz.
Pamäť - Šírka zbernice [bit]
Šírka zbernice [bit]
ďalšie 2 skryť ostatných Nápoveda parametra
Šírku zbernice si možno predstaviť ako diaľnicu medzi grafickým čipom a pamäťou. Čím je širšia, tým viac dát môže prúdiť. Širšia zbernica teda významne prispieva k vyššiemu výkonu a grafickým možnostiam.
Pamäť - Priepustnosť [GB/s]
Priepustnosť [GB/s]
ďalších 32 skryť ostatných Nápoveda parametra
Šírka pásma pamäte závisí od taktovacej frekvencie pamäťových čipov a šírky zbernice, na ktorej sú pamäťové čipy pripojené ku GPU. Čím vyššia je šírka pásma, tým vyšší výkon ponúkne.
Rozhranie a napájanie
Rozhranie a napájanie
Rozhranie a napájanie - 1. Rozhranie
1. Rozhranie
ďalšie 3 skryť ostatných Nápoveda parametra
PCI-Express je hlavné komunikačné rozhranie medzi procesorom a grafickou kartou. Najnovšia verzia 3.0 je dvakrát rýchlejšia ako staršia verzia 2.0. Rozhrania sa potom rozlišujú podľa šírky: plné x16, ktoré ponúka najvyšší výkon, alebo x8 s polovičným výkonom.
Rozhranie a napájanie - 2. Napájanie
2. Napájanie
ďalšie 2 skryť ostatných Nápoveda parametra
Napájanie grafickej karty je kľúčovým rozhodovacím prvkom pri kúpe karty, ale možno aj zdroja napájania. Okrem 75 W, ktoré karta získava priamo zo slotu PCI-Express, dodáva každý 6-pin ďalších 75 W a 8-pin ďalších 150 W. Súčet týchto hodnôt udáva TDP alebo maximálnu spotrebu grafickej karty.
Grafické výstupy
Grafické výstupy
Grafické výstupy - 1. Grafické výstupy
1. Grafické výstupy
ďalšie 1 skryť ostatných Nápoveda parametra
Zhrnutie grafických výstupov z karty. Pre moderné monitory alebo televízory s vyšším rozlíšením sú k dispozícii DisplayPort, HDMI alebo staršie DVI. Konektor VGA budete na nových grafických kartách hľadať márne. Tie už s analógovým výstupom nepočítajú.
Grafické výstupy - 2. Maximálne rozlíšenie [px]
2. Maximálne rozlíšenie [px]
ďalšie 0 skryť ostatných
Grafické výstupy - 3. DisplayPort
3. DisplayPort
Počet
Typ
ďalšie 2 skryť ostatných Nápoveda parametra
DisplayPort je najnovší digitálny konektor, ktorý podporuje rozlíšenie až do 8K, technológiu 3D a vysoké obnovovacie frekvencie potrebné pre synchronizačné technológie, ako sú G-SYNC a FreeSync.
Grafické výstupy - 4. Mini DisplayPort
4. Mini DisplayPort
Počet
ďalšie -2 skryť ostatných
Grafické výstupy - 5. HDMI
5. HDMI
Typ
ďalších 6 skryť ostatných Nápoveda parametra
HDMI je moderný digitálny konektor, ktorý podporuje veľmi vysoké rozlíšenia a rýchle obnovovacie frekvencie. Verzia 1.4 je štandardný konektor, ktorý podporuje rozlíšenie až do 3840 x 2160 pri 30 Hz. Pre modernejšie použitie, ako je napríklad 3D, je štandard 2.0 navrhnutý tak, aby túto frekvenciu zvýšil na 60 Hz, čo umožňuje zdvojenie obrazu, ktoré je potrebné pre 3D ilúziu.
Grafické výstupy - 7. DVI
7. DVI
Počet
Typ
ďalšie 0 skryť ostatných Nápoveda parametra
DVI je starší digitálny konektor, ktorý podporuje rozlíšenie Full HD a vyššie.
Grafické výstupy - 8. VGA (D-Sub)
8. VGA (D-Sub)
Počet
Typ
ďalšie -3 skryť ostatných Nápoveda parametra
VGA je analógový konektor, ktorý podporuje nízke rozlíšenia okolo 1600 x 900.
Chladenie
Chladenie
Typ chladenia
Typ chladenia
ďalšie -1 skryť ostatných Nápoveda parametra
Môžete si vybrať medzi aktívnym, pasívnym alebo vodným chladením. Výhodou pasívneho chladenia je úplná bezhlučnosť, ktorá je kompenzovaná slabším výkonom. Na druhej strane grafické karty s veľkým chladičom sú aktívne chladené ventilátormi. Vzhľadom na vývoj je však ich akustický prejav minimálny. Do tretice tu máme vodné chladenie, ktoré ponúkne absolútne bezhlučnú prevádzku aj pri tých najvýkonnejších kartách. All-in-one chladenie je stále veľmi populárne a ponúkne nám vlastnosti vodného chladenia za oveľa nižšiu cenu.
Chladenie - Model chladenia
Model chladenia
ďalšie -3 skryť ostatných Nápoveda parametra
Môžete si vybrať medzi referenčným alebo nereferenčným chladičom. Rozdiel je veľmi jednoduchý: referenčné chladiče sú tie, ktoré montuje iba výrobca grafického čipu - NVIDIA alebo AMD. Na druhej strane nereferenčné sú tie, ktoré montujú výrobcovia grafických kariet. Napríklad Asus, MSI, Gigabyte, EVGA, Gainward a ďalšie.
Chladenie - Počet ventilátorov
Počet ventilátorov
ďalšie -1 skryť ostatných Nápoveda parametra
Uvádza presný počet ventilátorov.
Prevádzkové vlastnosti
Prevádzkové vlastnosti
Prevádzkové vlastnosti - 1. Maximálna spotreba (TDP) [W]
1. Maximálna spotreba (TDP) [W]
ďalších 48 skryť ostatných Nápoveda parametra
Napájanie grafickej karty je kľúčovým rozhodovacím prvkom pri kúpe karty, ale možno aj zdroja napájania. Okrem 75 W, ktoré karta získava priamo zo slotu PCI-Express, dodáva každý 6-pin ďalších 75 W a 8-pin ďalších 150 W. Súčet týchto hodnôt udáva TDP alebo maximálnu spotrebu grafickej karty. V reálnych podmienkach je však spotreba energie oveľa nižšia.
Prevádzkové vlastnosti - 2. Odporúčaný min. výkon zdroja: (W)
2. Odporúčaný min. výkon zdroja: (W)
ďalších 11 skryť ostatných Nápoveda parametra
Grafické karty majú určitú celkovú maximálnu spotrebu energie (TDP) na základe použitých komponentov. Každý výrobca potom uvádza, aký je odporúčaný výkon zdroja alebo aké sú prúdové požiadavky grafickej karty. Tieto hodnoty by sa mali dodržiavať, aby sa predišlo náhlym reštartom alebo zamrznutiu počítača. V neposlednom rade je potrebné vylúčiť preťaženie súčasného slabšieho zdroja.
Funkcia a výbava
Funkcia a výbava
Funkcia a výbava - 1. Funkcie a technológie
1. Funkcie a technológie
ďalších 17 skryť ostatných Nápoveda parametra
Grafické karty disponujú technologickými vychytávkami, ktoré rozširujú ich možnosti použitia. Vďaka podpore CUDA môžete využiť výkon grafickej karty na konverziu videa, ktorá je na grafických čipoch oveľa rýchlejšia ako na procesoroch. Vďaka technológiám NVIDIA SLI a AMD CrossFireX môžete prepojiť viacero grafických kariet a zvýšiť tak celkový grafický výkon. Za zmienku stojí podpora technológie Vulkan, ktorá by mala nahradiť zastaranú OpenGL.
Funkcia a výbava - 2. Podpora verzie DirectX
2. Podpora verzie DirectX
ďalšie -3 skryť ostatných
Funkcia a výbava - 3. Podpora verzie OpenGL
3. Podpora verzie OpenGL
ďalšie -2 skryť ostatných
Funkcia a výbava - 4. Podpora verzie OpenCL
4. Podpora verzie OpenCL
ďalšie 1 skryť ostatných
Rozmery
Rozmery
Rozmery - 1. Nízkoprofilové
1. Nízkoprofilové
ďalšie -3 skryť ostatných
Rozmery - 2. Obsadenie slotov
2. Obsadenie slotov
ďalších 6 skryť ostatných Nápoveda parametra
Moderné grafické karty zvyčajne zaberajú dva sloty. Pred výberom však skontrolujte možnosti osadenia vo vnútri skrine. Niektoré karty sú totiž dvojslotové, ale výška ich chladiča môže presahovať dva sloty.
Rozmery - 3. Dĺžka [mm]
3. Dĺžka [mm]
ďalších 102 skryť ostatných Nápoveda parametra
Dĺžka grafickej karty je kľúčovým faktorom pri kúpe karty a skrine. Pred kúpou sa uistite, že sa karta do skrine zmestí.

Zrušiť vybrané parametre
287 produktov

Grafické karty

Najžiadanejšie produkty







24 ďalších ...





Vyberte zoznam

zobraziť Zoznam