Využite dopravu na odberné miesta Packeta len za 1,98 €! Doručujeme aj do 24 hodín.
0
shop, ktorý máte radi
0,00 €

Váš košík je prázdny.

HP 8GB 2400MHz

HP 8GB 2400MHz / DDR4 / SODIMM / PC4-17000 / 1.2V
Kód: 92430465
obľúbené produkty do zoznamu
strážny pes strážny pes
8GB (1x 8 GB) / SO-DIMM DDR4 2400 MHz / Non-ECC, Un-registered (un-buffered) / Zelená / 1.2V

53,32 €
44,07 € bez DPH


Kúpiť na splátky
Dnes za 4,85 € - potom 11 x 4,85 €
Nakúpte teraz, plaťte neskôr
Výrobca: HP Záruka: 24 mesiacov P/N: Z4Y85AA

Popis
Kompaktné moduly


Táto operačná pamäť HP je určená na použitie v prenosných počítačoch. Používa menšiu veľkosť pamäťového modulu označovanú ako SO-DIMM. Túto pamäť možno vďaka jej veľkosti používať aj v iných zariadeniach. Napríklad pre špeciálne základné dosky mini-STX a mini-ITX, počítače typu "všetko v jednom" a mini počítače atď. Pracovná frekvencia týchto pamätí je definovaná rýchlostným štandardom JEDEC. Niektoré z týchto pamätí však môžu ponúkať aj výkonnejší profil XMP. V záujme zachovania čo najmenších rozmerov tieto moduly neobsahujú pasívny chladič, ktorý by tam bol len ako dizajnový doplnok.


Vhodné pre
Notebooky


Pamäť DDR štvrtej generácie


V porovnaní s predchádzajúcou generáciou DDR3 ponúka pamäť DDR4 nielen oveľa vyššie prenosové rýchlosti a priepustnosť, ale je aj o viac ako 40 % úspornejšia. Je to vďaka nižšiemu prevádzkovému napätiu, ktoré sa pri tejto pamäti znížilo na 1,2 až 1,4 V. Vďaka tomu môžu zariadenia napájané z batérie očakávať ešte dlhšiu výdrž. Rovnako ako predchádzajúca generácia pamätí DDR3, aj nová DDR4 je k dispozícii v dvoch formátoch. DIMM pre stolové počítače a menšie SO-DIMM pre notebooky.


Module Type Memory Type Supply Voltage
SO-DIMM DDR4 1.2V


Kapacita na univerzálne použitie


Väčšia kapacita pamäte vo všeobecnosti znamená plynulejší chod počítačov, operačných systémov, programov a hier. Táto operačná pamäť HP ponúkne celkovo 8 GB v konfigurácii 1x 8 GB (počet modulov x kapacita modulu). Táto kapacita je už dostatočne veľká na náročnú kancelársku prácu, náročné aplikácie a uspokojivé hranie aj najnovších hier.

Princíp. Preto by sa výber vhodnej kapacity operačnej pamäte nemal podceňovať.


konfigurácia pamäte celková kapacita
1x 8 GB 8 GB


Rýchle pamäte pre vysoký výkon


Pracovná frekvencia je po type pamäte druhým najdôležitejším parametrom, ktorý určuje, ako rýchlo bude schopná čítať a zapisovať dáta. Platí, že rýchlejšia RAM je vždy výkonnejšia. Táto operačná pamäť HP má pracovnú frekvenciu 2400 MHz a jej rýchlosť ju radí medzi veľmi rýchle moduly. Používa sa najmä v herných, multimediálnych alebo kancelárskych počítačoch. Výkon operačnej pamäte ovplyvňuje aj jej časovanie. Čím nižšie je časovanie pamäte, tým vyšší výkon dokáže poskytnúť.


Operating Frequency Memory Connection Mode CL Timing
2400 MHz Single-Channel 15


Na neobmedzené použitie


Táto operačná pamäť má štandardnú výškovú konštrukciu. Nejde teda o nízkoprofilovú konštrukciu! To znamená, že pri montáži musíme počítať s priestorom väčším ako 55 mm. Túto výšku môžu dosiahnuť len pamäte s osvetlením RGB alebo mimoriadne vysokým pasívnym chladičom. Ostatné moduly sú o niečo nižšie. Ale či už ide o kancelársky modul, herný modul, modul na pretaktovanie alebo len moderný vysokokapacitný serverový modul - túto výšku by ste mali vždy zohľadniť pri výbere vhodného chladiča procesora.


Low Profile Cooling Memory/Cooler Color
No Bez chladiča Zelená
Funkcie a technológie


Operačná pamäť má mnoho funkcií a pokročilých technológií. Pozrite si prehľad toho, čo nájdete v operačnej pamäti HP:


Non-ECC - ako už názov napovedá, ide o typ pamäte, ktorá nepoužíva technológiu ECC. Preto tieto pamäte nedokážu odhaliť (alebo opraviť) chybu, keď dôjde k náhodnej zmene bitu z 0 na 1 alebo naopak. Nie sú preto vhodné na použitie v serveri alebo pracovnej stanici, ktorá spracováva dôležité údaje. Tento typ pamäte sa však nachádza vo väčšine elektronických zariadení - notebookoch, počítačoch, tabletoch, mobilných telefónoch atď. Nespornou výhodou je oveľa nižšia cena v porovnaní s modulmi ECC.Neregistrovaná (un-buffered ) - operačná pamäť, ktorá neobsahuje register (alebo vyrovnávaciu pamäť). Radič pamäte má priamy prístup k pamäťovým modulom bez akýchkoľvek obmedzení. Táto konštrukcia viac zaťažuje pamäťový radič, takže nie je možné osadiť viac pamäťových modulov ako v prípade použitia registrovanej pamäte. Tým sa obmedzuje aj maximálna možná prevádzková kapacita pamäte. Neregistrované pamäte sú určené na použitie vo väčšine elektronických zariadení, ako sú prenosné počítače, osobné počítače alebo lacnejšie servery či pracovné stanice. Pamäťové moduly sa označujú ako UDIMM.

Parametre
Značka
Značka HP

Určenie a trieda
Základné určenie   Notebooky
Bližšie určenie   Notebooky

Kapacita + konfigurácia
Celková kapacita [GB]   8
Konfigurácia pamätí (počet x kapacita)   1x 8 GB

Základná špecifikácia
Typ pamätí   DDR4
Typ modulov   SO-DIMM
Pracovná frekvencia [MHz]   2400

Pokročilé špecifikácie
Funkcia   Non-ECC , Un-registered (un-buffered)
Režim zapojenia pamätí   Single-Channel
Napätie [V]   1.2
Časovanie CL   15
Podporované časovanie CL15-17-17-35

Chladenie
Chladič   Bez chladiča
Farba pamäte (bez alebo aj s chladičom) Zelená
Nízky profil (Low Profile) Nie

Distribúcia
Distribúcia CZ

Stav tovaru
Stav tovaru Len novéDiskusia


Kompatibilita
Pavel 20.07.2018, 10:24

Je možné tuto paměť přidat do HP 650 G4? Z výroby je v tomto NTB obsazen 1 slot pamětí od výrobce Hynix/Hyundai https://www.mironet.cz/hp-probook-650-g4-stribrna-156quotfhd-intel-i78550u-18ghz-8gb-512gb-m2-ssd-intel-uhd-620-fpr-w10p+dp352122/

RE: Kompatibilita
Mironet - Liška 20.07.2018, 10:27

Dobrý den, Ano paměť by měla být kompatibilní. Děkuji

Meno: *
E-mail:
Predmet: *
Vyplnením emailovej adresy dávate súhlas so spracovaním tohto osobného údaja za účelom zaslania odpovede na Váš dotaz.
Text Vášho príspevku/dotazu pre produkt HP 8GB 2400MHz:

Naše stránky sú prekladané automaticky, ospravedlňujeme sa za prípadné chyby v preklade.
Technické špecifikácie pre produkt HP 8GB 2400MHz sa môžu zmeniť bez výslovného upozornenia. Obrázky pre produkt HP 8GB 2400MHz majú iba informatívny charakter.

Našli ste chybu v informácii o HP 8GB 2400MHz ?

Vyberte zoznam

zobraziť Zoznam